SAP S/4 HANA – co to? Nowoczesny system ERP, który MUSISZ mieć

W obecnych czasach każdy przedsiębiorca może liczyć na wiele udogodnień technicznych oraz technologicznych, które są w stanie ułatwić załatwianie wszelkich spraw związanych z prowadzeniem firmy oraz przeprowadzanie różnorakich czynności, które są do tego celu konieczne.

Warto zwrócić uwagę chociażby na system, który w znacznym stopniu ułatwia wszelkie procesy biznesowe.

Mowa tutaj o systemie SAP ERP – ERP to akronim od angielskiego wyrażenia Enterprise Resources Planning, przez co każdy może domyślić się, z czym mamy do czynienia. A mamy do czynienia z technologią pozwalającą na, jak sama nazwa mówi, planowanie zasobów oraz procesów w każdej firmie, niezależnie od tego, czym przedsiębiorstwo się zajmuje.

SAP s 4HANA lub SAP HANA, pozwala objąć kontrolę nad najbardziej istotnymi obszarami działalności gospodarczej – finansach, księgowości, sprzedaży, pracownikach, produkcji oraz wielu, wielu innych kwestiach.

wizualizacja systemów SAP S4 HANA ciemna


Procesy biznesowe – SAP HANA

Warto wspomnieć o tym, jakiego rodzaju funkcje dokładnie posiada to oprogramowanie do planowania zasobów przedsiębiorstwa oraz w jaki sposób działa system SAP.

Przede wszystkim mamy do czynienia z technologią z wbudowanymi mechanizmami uczenia maszynowego, która opiera się na bazie danych. Warto wiedzieć, że baza danych jest jedna na całą firmę, co oznacza, że poszczególne jej elementy oraz wszelkie dane są ze sobą niejako połączone i współpracują ze sobą (managed services) w czasie rzeczywistym.

W związku z tym pozwala mieć kontrolę między innymi nad finansami – chodzi tutaj przede wszystkim o uproszczenie procesów księgowych i tym podobne kwestie. Pozwala również nad zarządzaniem rozwojem oraz badaniami – SAP ECC umożliwia usprawnienie kontroli nad opracowywaniem produktów czy uproszczenie zarządzania cyklem życia produktu.

Co więcej, mówimy tutaj także o kwestiach takich określanie źródeł dostaw, zarządzanie zasobami ludzkimi oraz pensjami pracowników, słowem – sieci biznesowe działające dzięki szeregowi innowacyjnych rozwiązań opartych o uczenie maszynowe to coś, co charakteryzuje system SAP S 4 HANA.


SAP ERP – dlaczego warto zaopatrzyć się w ten system?

Przede wszystkim mamy do czynienia z systemem niezwykle różnorodnym, a przy tym uniwersalnym.

Niezależnie od tego, w jakiej branży działa Twoja firma, z pewnością będziesz zadowolony z możliwości, których SAP S 4HANA oferuje niezwykle dużo. Każdy będzie w stanie dopasować funkcje tego systemu do potrzeb swoich oraz swoich pracowników, jak również do specyfiki przedsiębiorstwa.

Interfejs SAP FIORI oraz SAP LEONARDO jest niezwykle przejrzysty, dzięki czemu sprawne korzystanie ze wszelkich dostępnych funkcji nie wymaga przesadnie dużo wysiłku. Wszystko działa w chmurze publicznej i umożliwia sprawny proces realizacji projektów każdego typu, zarówno w obszarze finansów, jak i obszarze logistyki – sztuczna inteligencja pozwala również na to, aby wypracować idealny łańcuch dostaw. Te innowacyjne rozwiązania są z pewnością warte uwagi!

Wdrożenie systemu erp od zera

Współcześnie znacznie zaawansowanego oprogramowania ERP rośnie w zawrotnym tempie. Pokazują to nie tylko zaawansowane analizy, ale również coraz większa świadomość przedsiębiorców w kwestii tego, jak ogromną rolę spełniają innowacyjne i specjalistyczne systemy usprawniające organizację pracy w firmie. Nowy standard, który wyznaczyły nowoczesne technologie, wyrzucił z codziennych praktyk zrównoważony rozwój. Dlatego wdrażanie takich rozwiązań jak ERP jest kluczowe dla wszystkich dużych przedsiębiorstw.

Wdrożenie systemu ERP to kilka etapów, przez jakie musi przejść organizacja. W zależności od obecnej struktury, do tego co chce osiągnąć wspomniane etapy, mogą być krótsze lub dłuższe. Jednak standardowo zawsze wykonuje się tzw. analizę przedwdrożeniową, ponieważ zdarzają się sytuacje, w jakich firma posiada określone potrzeby, ale są one mało usystematyzowane. W takich właśnie sytuacjach należy dokładnie zdefiniować i uporządkować oczekiwania, aby wybrać odpowiedni system ERP. Zasadniczo to jest pierwszy etap wdrażania innowacji do środowiska firmowego.

W wyniku komunikacji i określenia potrzeb powstaje projekt, który po akceptacji przez kierownictwo jest wdrażany w działalność przedsiębiorstwa. Z reguły wprowadzane innowacje przede wszystkim mają zwiększać wydajność. Chodzi o szybkie podejmowanie decyzji na podstawie posiadanych danych bądź dokładniejsze raportowanie. Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w struktury firmy zawsze kończy się instalacją oprogramowania i zapoznaniem z jego funkcjonowaniem wszystkich użytkowników.

SAP s 4hana jako system do planowania zasobów przedsiębiorstwa poprzez uczenie maszynowe

Warto pamiętać, że kluczem do skutecznego wdrożenia innowacji takich jak system ERP zawsze jest zaangażowanie przedsiębiorstwa. System, jakim jest S 4HANA to jedno z nowoczesnych rozwiązań, które doskonale sprawdza się jako system do planowania zasobów przedsiębiorstwa poprzez uczenie maszynowe. Jednak zawsze przy tak dużych wdrożeniach warto zastosować się do kilku sprawdzonych praktyk takich jak:

  • Wdrożenie innowacji powinno odbywać się przez zespół doświadczonych specjalistów
  • Po każdym wdrożeniu nowego systemu powinny odbyć się rzetelne szkolenia dla użytkowników
  • Wdrożenie nowego systemu to również powinność, wedle jakiej należy zadbać o właściwą migrację wszystkich danych
  • Po wdrożeniu nowego rozwiązania należy nieustannie monitorować bieżące problemy, z jakimi boryka się firma i dostosowywać sposoby rozwiązania w ramach systemu.

Niewątpliwie skuteczne wdrożenie systemu ERP pozwala na bardzo skuteczną optymalizację wszelkiego rodzaju procesów biznesowych. To sposób na to, aby stopień automatyzacji Twojej firmy wzrastał lawinowo. Skuteczne wykorzystanie systemu ERP z pewnością przyczyni się do zwiększenia przychodów, a także przyciągnięcia nowych klientów.


SAP S/4 HANA – studia?

Interesującą ciekawostką jest fakt, że system ten jest na tyle obszerny, że obecnie bez problemu można zapisać się na studia poświęcone tylko i wyłącznie temu zagadnieniu. Mowa dokładnie o studiach podyplomowych na Wyższej Szkole Bankowej w wielu miastach w Polsce. Całość trwa dwa semestry i pozwala na opanowanie w pełni wszelkich funkcji, które umożliwia system SAP. Jest to doskonała okazja do tego, aby podnieść kompetencje swoje lub swoich pracowników w tej dziedzinie i jeszcze bardziej wpłynąć na sprawność wszelkich procesów biznesowych w firmie. Istnienie takich studiów jest idealnym podsumowaniem tego, jak obszerny jest to temat.

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem systemu SAP S/4 HANA w swoim przedsiębiorstwie, skontaktuj się z nami. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie zaproponować Ci rozwiązanie specjalnie dostosowane do Twoich potrzeb.

wizualizacja-systemow-SAP-S4-HANA-jasna
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.